niedziela, 11 czerwca 2017

REWELACYJNY CHLEB Z GARNKA Z CIECIERZYCĄ NA PARZE BONDUELLE

Chleb pachnący, chrupiący, a do tego zdrowy. Dzięki ciecierzycy na parze z firmy Bonduell, chleb ma niepowtarzalny smak, idealny na letnie przyjęcia.


Czy wiesz , że  Warzywa Bonduelle są uprawiane przy minimalizowaniu środków ochrony roślin. Firma osiąga to dzięki szerokiej wiedzy ich Agronomów oraz nowoczesnym metodom uprawy, np. maszyny, które dozują środki ochrony roślin zależnie od wyglądu (np. koloru) rośliny, czyli tylko na te rośliny, które tego potrzebują.
Z ciecierzycą spotkałam się po raz pierwszy  w 2005 roku, kiedy to mieszkałam w Niemczech. Pewnego dnia odwiedzałam moją koleżankę z Maroko, niestety dzień ten popsuł mi ogromny ból głowy. Znajoma poleciła mi abym zjadła pastę z ciecierzycy,  a następnie potrawkę z kurczaka z ciecierzycą. Zapewniła mnie, że ból głowy zaraz minie. Nie pomyliła się - moja głowa przestala mnie boleć.

Składniki na 1 garnek o śr 20cm:
1 szklanka letniej wody
1,5 g drożdży

1 łyżeczka soli
2 szklanki mąki pszennej pełnoziarnistej
1 szklanka mąki pszennej typ 550
3-4 łyżki otrębów
1 puszka gotowanej na parze ciecierzycy Bonduelle

W misce mieszamy wodę, drożdże i sól. Gdy ciasto jest wyrobione (ja wyrabiam robotem), odstawiamy na 12 godzin pod przykryciem w ciepłe miejsce. Zawsze robię wieczorem  i pozostawiam na noc. 


Po dwunastu godzinach na macie rozsypujemy otręby, wykładamy ciasto i delikatnie uciskając rozpłaszczamy na otrębach  (tak aby jak najwięcej zostało na cieście, obracamy na drugą stronę i powtarzamy czynność . Następnie składamy je w kopertę dodajemy 1/2 puszki odcedzonej ciecierzycy, dokładnie wyrabiamy  i wkładamy z powrotem do miski.
    

Przykrywamy ściereczką i pozostawiamy na godzinę. Po tym czasie rozgrzewamy piekarnik, wraz z garnkiem żeliwnym lub przeznaczonym do zapiekania w piekarniku, do 240 stopni. Gdy piekarnik osiągnie temperaturę, a garnek jest gorący wyjmujemy go i przekładamy ciasto z miski do gorącego garnka. Przykrywamy go pokrywką żaroodporną i pieczemy pod przykryciem 30 minut. 

Po 30 minutach zmniejszamy temperaturę do 210 stopni, zdejmujemy pokrywkę i pieczemy  jeszcze około 20 minut.  Gdy chleb się ładnie zarumieni, wyjmujemy z piekarnika i przekładamy na kratkę do wystygnięcia.

Bonduelle - od 25 lat z Wami

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz