niedziela, 19 marca 2017

TESTOWANIE JOGURTÓW BAKOMA BIO

Dzięki uprzejmości  "Rekomenduj to"  mam przyjemność testować jogurt Bakoma Bio. Jest to naprawdę przyjemność. W czasach gdy półki sklepowe uginają się od różnych jogurtów, niestety większość z nich, dla mnie jest niejadalna. Czytając etykiety jogurtów przeznaczonych także dla dzieci można zauważyć  dodatki, które są nie wskazane wręcz szkodliwe. 
 Firma Bakoma produkuje jogurty Bakoma BIO w 5 smakach: z wiśniami, morelami , truskawkami, jagodami i owocami leśnymi. Można zobaczyć je tu BAKOMA BIO. Bardzo imponujący jest skład tych jogurtów, nie ma się do czego przyczepić. Najbardziej szkodliwym składnikiem jaki został tu użyty jest cukier trzcinowy. Ale przecież prawie każdy z nas używa cukier w domu, chociażby słodząc herbatę, czy używając go do ciasta.

Skład JOGURTÓW BIO:

Mleko pasteryzowane BIO
Cukier trzcinowy BIO
owoce BIO 15%

śmietanka pasteryzowanebio
żywe kultury bakterii jogurtowych oraz
Lactobacillus acidophilus
Bifidobacterium lactis

Wartość  odżywcza w 100 g jogurtu: Opakowanie zawiera 140g jogurtu.
wartość energetyczna  410 kJ/97 kcal
Tłuszcz 2.5g
Węglowodany 15,5g
w tym cukry 14,5 g ( ok 2 płaskie łyżeczki)
Białko 3,3g
sól 0,10g

Cena waha się od 1,79 zł do 1,35 zł

Zachwyciła mnie konsystencja jogurtu, bardzo aksamitna, gładka i gęsta, Smak słodki i mocno owocowy. Odpowiedzialna za to jest dość duża ilość użytych owoców, bo ok 15 %. Spotykałam już jogurty innych firm, gdzie w 140 g opakowaniu znajdowała się tylko 1 malina. Kolor zdecydowanie mocny bez sztucznych barwników.
Od dziś jogurt Bakoma Bio jest moim numerem jeden. Będę go podawać dzieciom z czystym sumieniem. Polecam!

1 komentarz :